Karboksyterapia

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu cienką igiełką pod powierzchnię skóry medycznie czystego dwutlenku węgla. Jest to gaz naturalnie występujący w naszym organizmie, a jego obecność w tkankach wywołuje szereg fizjologicznych, pozytywnych zmian, dzięki którym zabiegi te osiągają zamierzony efekt. Wykorzystujemy te zjawiska w bardzo szerokim zakresie zastosowań – również na skórze głowy. 

 

Istota działania tej metody opiera się na efekcie rozszerzenia naczyń krwionośnych w odpowiedzi na zwiększone stężenie dwutlenku węgla w tkance. Zwiększenie przepływu krwi z niezbędnymi składnikami odżywczymi oraz tlenem korzystnie wpływa na metabolizm mieszków włosowych, promując ich rozwój i wzrost oraz hamując proces łysienia. Dodatkowo, cykl zabiegów karboksyterapii prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), co pozwala utrzymać efekty zabiegów po zakończeniu kuracji. 

 

Karboksyterapię można wykonywać co 7-10 dni i zazwyczaj już po 4-5 zabiegach uzyskujemy pierwsze widoczne efekty. Ilość zabiegów podczas kuracji jest dobierana indywidualnie, a największą skuteczność osiąga się zazwyczaj po kilkunastu (12-15) zabiegach.

 

Wskazania: 

 • Łysienie androgenowe
 • Łysienie plackowate 
 • Wypadanie włosów związane ze stresem, poinfekcyjne (np. Pocovidowe)
 • Słabe, cienkie, łamliwe włosy 

Przygotowanie do zabiegu:

Należy dokładnie umyć głowę i nie nanosić na włosy żadnych produktów stylizacyjnych przed zabiegiem karboksyterapii. 

Przebieg:

Czas trwania zabiegu karboksyterapii wynosi kilka-kilkanaście minut. Za pomocą cienkiej, sterylnej igły dwutlenek węgla jest wprowadzany w kilkunastu drobnych wkłuciach w skórę głowy, a jego ilość i szybkość przepływu jest ściśle regulowana i kontrolowana. 

Procedura nie jest bolesna. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, ciepło lub pieczenie spowodowane iniekcją gazu, ale są to efekty przejściowe. Objawy te mijają zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilkunastu minut. 

Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia codziennego, a już po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich zajęć. 

Bezpieczeństwo zabiegu:

Karboksyterapia jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Przy braku przeciwwskazań nie odnotowuje się żadnych powikłań pozabiegowych. Z powodzeniem może być również łączona z zabiegami mezoterapii lub osocza bogatopłytkowego. 

  Umów się na konsultację

  Adres:

  ul. Poranna 31 D

  Wrocław, 53-026

  Nr telefonu

  tel: 602 176 620

  Email:

  trycholog.keramed@gmail.com

  Facebook
  Facebook
  Instagram