Mezoterapia igłowa

Lepsze odżywienie mieszków włosowych skutkuje ich lepszym funkcjonowaniem, jednak dostarczanie niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju składników odżywczych może być prawdziwym wyzwaniem. Wówczas z pomocą przychodzi nam zabieg mezoterapii igłowej. 

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to bardzo efektywna i skuteczna metoda dostarczania bezpośrednio do skóry głowy witamin, czynników wzrostu, aminokwasów, minerałów i peptydów biomimetycznych. Dzięki temu mieszki włosowe stają się lepiej odżywione i obserwujemy zmniejszenie wypadania włosów, spowolnienie procesu łysienia, wzrost grubości łodyg i pobudzenie produkcji nowych włosów. 

Sam proces podawania preparatu, opierający się na wielokrotnych nakłuciach skóry, również powoduje szereg pozytywnych zmian tj. wzmożona regeneracja i przebudowa, produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa mikrokrążenia, czy też napływ stymulujących czynników wzrostu. 

Liczba dostępnych preparatów do mezoterapii skóry głowy jest ogromna. W gabinecie Keramed wykonuję te zabiegi z użyciem mieszanek o najlepszym składzie, dopasowanym do różnych potrzeb moich klientów. Zabiegi można powtarzać co 7-14 dni i wykonywać je wielokrotnie (zazwyczaj 4-8 razy) — plan takiej kuracji jest ustalany indywidualnie z pacjentem.

Z mezoterapii skóry głowy skorzystają nie tylko osoby borykające się na co dzień z problemem łysienia, ale również osoby pragnące zagęścić fryzurę i poprawić jakość oraz grubość swoich włosów. Mezoterapię można również wykonywać profilaktycznie, jako element pielęgnacji, a także w połączeniu z innymi zabiegami tj. karboksyterapia.

 

Wskazania:

  • Łysienie androgenowe
  • Łysienie spowodowane niedoborami składników odżywczych, stresem, anemią
  • Łysienie poinfekcyjne (np. Pocovidowe)
  • Słabe, łamliwe, cienkie włosy
  • Profilaktyka wypadania włosów
  • Pielęgnacja

 

Przygotowanie do zabiegu:

Należy dokładnie umyć głowę i nie nanosić na włosy żadnych produktów stylizacyjnych przed mezoterapią.

 

Przebieg:

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30 min. Preparat do mezoterapii jest podawany sterylną, bardzo cienką, krótką igiełką wgłąb skóry. Podczas jednej sesji wykonuje się kilkadziesiąt drobnych wkłuć. Cała procedura nie jest bolesna, a ewentualny dyskomfort u wrażliwych pacjentów minimalizuję chłodnym okładem.

Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia codziennego, a już po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich zajęć.

Umów się na konsultację

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Nr telefonu

tel: 602 176 620

Email:

trycholog.keramed@gmail.com

Facebook
Facebook
Instagram