Mezoterapia igłowa

Lepsze odżywienie mieszków włosowych skutkuje ich lepszym funkcjonowaniem, jednak dostarczanie niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju składników odżywczych może być prawdziwym wyzwaniem. Wówczas z pomocą przychodzi nam zabieg mezoterapii igłowej. 

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to bardzo efektywna i skuteczna metoda dostarczania bezpośrednio do skóry głowy witamin, czynników wzrostu, aminokwasów, minerałów i peptydów biomimetycznych. Dzięki temu mieszki włosowe stają się lepiej odżywione i obserwujemy zmniejszenie wypadania włosów, spowolnienie procesu łysienia, wzrost grubości łodyg i pobudzenie produkcji nowych włosów. 

Sam proces podawania preparatu, opierający się na wielokrotnych nakłuciach skóry, również powoduje szereg pozytywnych zmian tj. wzmożona regeneracja i przebudowa, produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa mikrokrążenia, czy też napływ stymulujących czynników wzrostu. 

Liczba dostępnych preparatów do mezoterapii skóry głowy jest ogromna. W gabinecie Keramed wykonuję te zabiegi z użyciem mieszanek o najlepszym składzie, dopasowanym do różnych potrzeb moich klientów. Zabiegi można powtarzać co 14 dni i wykonywać je wielokrotnie (zazwyczaj 4-8 razy) — plan takiej kuracji jest ustalany indywidualnie z pacjentem.

Z mezoterapii skóry głowy skorzystają nie tylko osoby borykające się na co dzień z problemem łysienia, ale również osoby pragnące zagęścić fryzurę i poprawić jakość oraz grubość swoich włosów. Mezoterapię można również wykonywać profilaktycznie, jako element pielęgnacji.

 

Wskazania:

  • Łysienie androgenowe
  • Łysienie spowodowane niedoborami składników odżywczych, stresem, anemią
  • Łysienie poinfekcyjne (np. Pocovidowe)
  • Słabe, łamliwe, cienkie włosy
  • Profilaktyka wypadania włosów
  • Pielęgnacja

Przygotowanie do zabiegu:

Należy dokładnie umyć głowę i nie nanosić na włosy żadnych produktów stylizacyjnych przed mezoterapią.

 

Przebieg:

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30 min. Preparat jest podawany specjalnym pistoletem do mezoterapii, który zwiększa bezpieczeństwo i precyzyjność zabiegu, a także zmniejsza ewentualne dolegliwości bólowe podczas procedury. Podczas jednej sesji wykonuje się kilkadziesiąt drobnych wkłuć. 

Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia codziennego, a już po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich zajęć.

Kwalifikacja do zabiegu następuje podczas konsultacji trychologicznej!

 

Adres:

Keramed Katarzyna Markowicz 

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

 

NIP: 8992978611

Email:

trycholog.keramed@gmail.com

Facebook
Facebook
Instagram