O trychologii

Trychologia (z greckiego trikhos – włos) to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, której początki datuje się na rok 1860 wraz z rozpoczęciem badań nad wypadaniem włosów i sposobami na powstrzymanie łysienia, które wcześniej było zjawiskiem naturalnym, nieuniknionym i nieodwracalnym. 

Aktualnie wiemy, że bardzo często stan włosów oraz skóry głowy jest odzwierciedleniem złożonych procesów zachodzących wewnątrz organizmu, dlatego dobry specjalista musi posiadać niezbędna wiedzę nie tylko z zakresu trychologii, ale również endokrynologii, hematologii, dermatologii, psychologii, reumatologii oraz interny.

Intensywny rozwój tej dyscypliny w ostatnich latach spowodował, że dysponujemy obecnie szeregiem nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod zarówno w pielęgnacji, diagnostyce, jak i leczeniu schorzeń skóry głowy i włosów. Dzięki pracy naukowców wiemy również coraz więcej o przyczynach wielu dolegliwości i szczegółach metabolizmu mieszków włosowych, a to pozwala nam ukierunkowywać kuracje i odnosić trwałe sukcesy terapeutyczne. 

Pomagają w tym kosmeceutyki i suplementy, których skuteczność została potwierdzona badaniami, a także zabiegi, znajdujące się w ofercie Gabinetu Medycyny Estetycznej Keramed. Rozwiązujemy problemy przyczynowo, co pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami kuracji.

Podczas konsultacji udzielam również wszystkich niezbędnych informacji i wskazówek, dotyczących pielęgnacji skóry głowy i włosów na co dzień – uważam, że tylko w ten sposób, łącząc działania indywidualne pacjenta oraz gabinetowe specjalisty, jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel:

Zdrowe, gęste, mocne włosy, będące Twoją najpiękniejszą ozdobą! 

 

Adres:

Keramed Katarzyna Markowicz 

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

 

NIP: 8992978611

Email:

trycholog.keramed@gmail.com

Facebook
Facebook
Instagram