O trychologii

Trychologia (z greckiego trikhos – włos) to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, której początki datuje się na rok 1860 wraz z rozpoczęciem badań nad wypadaniem włosów i sposobami na powstrzymanie łysienia, które wcześniej było zjawiskiem naturalnym, nieuniknionym i nieodwracalnym.  

Aktualnie wiemy, że bardzo często stan włosów oraz skóry głowy jest odzwierciedleniem złożonych procesów zachodzących wewnątrz organizmu, dlatego dobry specjalista musi posiadać niezbędna wiedzę nie tylko z zakresu trychologii, ale również endokrynologii, hematologii, dermatologii, psychologii, reumatologii oraz interny.

Intensywny rozwój tej dyscypliny w ostatnich latach spowodował, że dysponujemy obecnie szeregiem nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod zarówno w pielęgnacji, diagnostyce, jak i leczeniu schorzeń skóry głowy i włosów. Dzięki pracy naukowców wiemy również coraz więcej o przyczynach wielu dolegliwości i szczegółach metabolizmu mieszków włosowych, a to pozwala nam ukierunkowywać kuracje i odnosić trwałe sukcesy terapeutyczne. 

Pomagają w tym kosmeceutyki i suplementy, których skuteczność została potwierdzona badaniami, a także zabiegi, znajdujące się w ofercie Gabinetu Medycyny Estetycznej Keramed. W tym zakresie skupiam się na działaniu „do wewnątrz”, aby wspierać naturalne procesy zachodzące w naszej skórze, dlatego wszystkie obecnie stosowane przez mnie zabiegi mają mikroinwazyjny charakter. Dzięki temu rozwiązujemy problemy przyczynowo, co pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami kuracji.

Podczas konsultacji udzielam również wszystkich niezbędnych informacji i wskazówek, dotyczących pielęgnacji skóry głowy i włosów na co dzień – uważam, że tylko w ten sposób, łącząc działania indywidualne pacjenta oraz gabinetowe specjalisty, jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel:

Zdrowe, gęste, mocne włosy, będące Twoją najpiękniejszą ozdobą! 

 

Umów się na konsultację

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Nr telefonu

tel: 602 176 620

Email:

trycholog.keramed@gmail.com

Facebook
Facebook
Instagram