Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Nasza krew to zawiesina różnych elementów komórkowych (erytrocytów, leukocytów, trombocytów) w roztworze, nazywanym osoczem lub plazmą. Osocze składa się w 90% z wody, jednak zawiera oprócz tego szereg innych ważnych substacji: m.in. białek, elektrolitów i witamin.  

Przygotowywanie preparatu z pobranej od pacjenta krwi do zabiegu polega na specjalnym odwirowaniu i separacji poszczególnych składników krwi. W ten sposób uzyskujemy płyn bogaty w płytki krwi (osocze bogatopłytkowe), który zawiera bardzo dużą ilość osoczowych czynników wzrostu (GF – Growth Factors) oraz wartościowych białek tj. fibryna i fibronektyna. To właśnie te składniki w odpowiadają za efektywność zabiegu.

 

Efekty, które możemy uzyskać dzięki zabiegowi to:

 • Zahamowanie wypadania włosów
 • Wydłużenie fazy anagenu (wzrostu)
 • Zahamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych
 • Poprawa ukrwienia skóry
 • Lepszy metabolizm i odżywienie mieszków, pobudzenie ich do produkcji grubszych i zdrowszych włosów
 • Pobudzenie procesu regeneracji tkanek
 • Aktywacja mezenchymalnych komórek macierzystych

 

 

Wskazania:

 • Łysienie androgenowe
 • Łysienie spowodowane niedoborami składników odżywczych, stresem, anemią
 • Łysienie poinfekcyjne (np. Pocovidowe)
 • Słabe, łamliwe, cienkie włosy 
 • Profilaktyka wypadania włosów
 • Pielęgnacja

  Przygotowanie do zabiegu:

  Należy dokładnie umyć głowę i nie nanosić na włosy żadnych produktów stylizacyjnych przed zabiegiem osocza bogatopłytkowego.

  Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego? 

  Zabieg osocza bogatopłytkowego jest trzyetapowy. Najpierw, do specjalnych probówek, pobierana jest krew pacjenta, najczęściej ze zgięcia łokciowego (tak samo jak do badań laboratoryjnych). Następnie krew poddaje się wirowaniu. W ciągu ok. 5 minut dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego m.in. płytki krwi i czynniki wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze, które w ostatnim etapie jest podawane specjalnym pistoletem do mezoterapii w owłosioną skórę głowy. Podczas jednej sesji wykonuje się kilkadziesiąt drobnych wkłuć. Cała procedura nie jest bolesna.

  Zabieg nie powoduje wyłączenia pacjenta z życia codziennego, a już po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich zajęć.

  U niektórych pacjentów efekt jest już widoczny po 1-2 zabiegach, jednak aby uzyskać ostateczny rezultat zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów w odstępie ok. 2-3 tygodni. Następnie warto wykonywać zabieg regularnie 2-3 razy w roku. W ten sposób wykorzystujemy swój własny naturalny potencjał do regeneracji i stymulacji mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

  Czy zabieg osocza bogatopłytkowego jest bezpieczny?

  Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi własnej pacjenta, tak więc jest produktem w 100% biokompatybilnym,  nie dającym ryzyka reakcji alergicznych. Powoduje to, że zabieg ten jest jednym z najbezpieczniejszych w świecie medycyny estetycznej i trychologii.

   

  Kwalifikacja do zabiegu następuje podczas konsultacji trychologicznej! 

  Adres:

  Keramed Katarzyna Markowicz 

  ul. Poranna 31 D

  Wrocław, 53-026

   

  NIP: 8992978611

  Email:

  trycholog.keramed@gmail.com

  Facebook
  Facebook
  Instagram